24 май в с. Габер
Вторник, 03 Юни 2014 09:11

DSC05283

За поредна година в с.Габер  Народно читалище „Христо Ботев – 1925” се организира и проведе тържествен концерт по случай 24 май  „Ден  на българската просвета, култура и на славянската писменост”. Празник на духовното извисяване, на стремежа към усъвършенстване чрез постиженията на науката и културата. Един  от  най-светлите и значими празници.

Гости на тържествения концерт бяха г-н  Андрей Иванов – Кмет на  община Драгоман,
г-н  Венцислав Димитров – Председател на ОБС  - Драгоман, г-жа  Лидия Банкова – зам.-кмет на община Драгоман и г-н Тодор Тодоров - Кмет на с.Габер. Тържествения концерт беше открит от г-н  Андрей Иванов с вълнуващо словo към всички присъстващи и всички  деятели на културата и образованието.

В тържеството взеха участие самодейния художествен колектив на Народно читалище
„Христо Ботев – 1925” с.Габер и състав от „Ритмика Денс Център” към Народно читалище „Мелдия – 2012”. С изключителното представяне на участниците, концерта протече с  много танци и песни.