Стартира Програмата „Топъл обяд“ на БЧК за 70 деца от СОУ „Христо Ботев” в Драгоман
Сряда, 25 Ноември 2015 16:38

От днес, 25 ноември, официално започна реализацията на дългоочаквания „Топъл обяд“ за децата от І-ви до V-ти клас на СОУ „Христо Ботев“, благодарение на предоставените средства от „Кока-Кола ХБК България на БЧК за осигуряване на топъл обяд за 70 деца от нашата община през учебната 2015/2016 година. Гости на събитието бяха Областният управител на Софийска област г-жа Росица Иванова, зам.-председателят на БЧК и председател на областната организация на БЧК в София област д-р Валентин Пеев , Екатерина Борисова – началник отдел ФМ и  Лора Пеева – експерт  в Националния съвет на БЧК и ръководещи  проекта „Топъл обяд“,  както и екипът на Областния съвет на БЧК начело с неговия директор д-р Юри Торнев. Гостите бяха официално посрещнати от зам.-кметовете на общината Емилия Милушева и Лидия Банкова в новооткритите Доброволчески клуб на БМЧК и Консултативен кабинет, където останаха приятно изненадани от непринудената и вълнуваща среща с младите доброволци от Български младежки червен кръст – Драгоман и получените от тях скромни подаръци. При старта на проекта „Топъл обяд“ малките възпитаници успяха да развълнуват всички присъстващи с кратка, но изключително съдържателна и трогателна музикално-артистична програма, като впоследствие бяха щедро възнаградени  с апетитни подаръци от фирма „ЛКС“ – София, която доставя кетъринга в училището. Много емоции и радостни мигове изживяха както малките ученици, така и всички присъстващи – гости, учители, възпитатели, служители от „ЛКС“, осигуряващи доставката на обяда, медицински служители и помощен персонал.