Карта за разделно сметосъбиране

НАЦИОНАЛНО СЪВЕЩАНИЕ НА МКБППМН
Понеделник, 28 Март 2016 13:06

1

От 23 до 26 март МКБППМН – Драгоман организира и участва в Национален форум, посветен на проблемите на децата – бежанци и децата чужденци. Основен лектор на семинара бе г-н Константин Томанов - секретар на ЦКБППМН, автор на методически материали по правната защита на децата, по проблемите на радикализацията на младежта, екстремизма и превенцията на тези явления. Главната тема бе посветена на правното положение на децата – чужденци и децата – бежанци, възможностите за противодействие на девиациите в поведението им и предпазване от виктимизация. Актуална информация относно бежанската вълна и децата-бежанци бе представена от  Дирекция „Гранична полиция“ към МВР, а за взаимоотношенията, взаимовръзката и синхронизацията със социалните институции, структури и организации за решаване на проблемите с децата – бежанци презентации направиха представителите на БЧК – д-р Юри Торнев – Директор на Областен съвет на БЧК София област и Диана Андреева, както и Мила Пашова по отношение на „Закрила на детето“. Социално – психологически тренинги в две части бяха разиграни от психолозите Калин Делев, Мария Иванова и Светослав Арнаудов от МКБППМН – район Триадица – София град.