Конкурс за длъжността "Старши вътрешен одитор"
Четвъртък, 15 Юли 2010 08:19

На  основание  чл. 10а  от  Закона  за  държавния  служител,  чл. 14  от  Наредбата  за  провеждане  на  конкурсите  за  държавни  служители      и   Заповед № РД-15-189/03.09.2008 г.  община  Драгоман

ОБЯВЯВА     КОНКУРС

За  длъжността  “СТАРШИ  ВЪТРЕШЕН  ОДИТОР”

• Кратко  описание  на  длъжността:
  • Участвува   пряко в проучване,планиране,изпълнение и докладване по възложения  вътрешен одит.  Да извършва  проучване на одиторския  обект и изготвя или  участва в изготвянето на  одиторския план за извършване на одит.   При осъществяване на вътрешен одит проверява  законосъобразното събиране,съхраняване,стопанисване, разходване и отчитане имуществото на одитираните  обекти.  Проверява  организацията, законосъобразността и достоверността на водената счетоводна  отчетност.  Да отразява  обективно и точно резултатите  от контролната дейност и установените нарушения и вреди въз основа на проверените служебно или лично от него факти  и обстоятелства, да оформя в ясни и точни констатации,подкрепени с достатъчни,относими  и разумни доказателства, установените  нарушения и виновно причинените вреди.  Да дава препоръки на ръководителите на  одитираните  обекти. Да съставя  актове за  административно нарушение и актове за начет и осъществява тяхната реализация  /връчване,събиране на обяснения,изготвяне  на заключения/.  Да отговаря за попълването на досиетата на одитираните  от него обекти.  Изпълнява всички нареждания и допълнително възникнали задачи от Кмета на общината в рамките на  основната дейност и целите на длъжността.

Осъществява предварителен контрол за законосъобразност на поеманите задължения и      извършваните разходи.

• Минимални  и  специфични  изисквания , предвидени  в  нормативните  актове  за   заемане  на  длъжността:

-          образователно-квалификационна  степен,  необходима  за  заемане  на  длъжността  -  бакалавър;

-          предпочитана  специалност,  по  която  е  придобито  образованието  -  икономика;

-          минимален    професионален  опит  за  заемане  на  длъжността – 2 (две)  години;

-          минимален  ранг  за  заемане  на  длъжността – V  младши  ранг;

• Допълнителни  умения   и  квалификация,  носещи  предимство  на  кандидатите:

-             компютърна  грамотност  на  ниво  счетоводни  продукти  и  текстообработващи  програми.

• Минимална  основна  месечна  заплата, определена  за  длъжността  319 .00 лв.

• Начин  на  провеждане  на  конкурса :

- Защита на концепция   за   работа    в малка  община  съобразно    българското  законодателство  и  европейските  стандарти  в  областта  на  вътрешния  одит.

- интервю

• Необходими  документи  за  кандидатстване:
    1. Заявление  по  образец – Приложение  № 2   към  чл. 17, ал.1  от  Наредбата  за   провеждане  на  конкурсите  за  държавни  служители;
    2. Декларация  от  кандидата, че  е  пълнолетен  български  гражданин, не  е  поставен  под  запрещение,  не  е  осъждан   за  умишлено  престъпление  от  общ  характер  на  лишаване  от  свобода  и  не  е  лишен  по  съответен  ред  от  правото  да  заема   определена  длъжност;
    3. Копие  от  документи  за  придобита  образователно-квалификационна  степен  -  бакалавър;
    4. Копие  от  документи,  удостоверяващи   продължителността  на  професионалния  опит   или  придобития  ранг  по  Закона  за  държавния  служител;
    5. Сертификат  “вътрешен  одитор   в  публичния  сектор” ,  издаден  от  министъра  на  финансите.
    6. Други  документи:  за  компютърни  умения;  сертификати; др.

• Контакти:  Кандидатите  подават  лично  или    чрез   пълномощник   документите  за  участие  в  конкурса.

• Място  и  срок  за  подаване  на  документи:

- адрес:  Драгоман  2210,   ул.  “Захари  Стоянов” № 26

- деловодство, ІІ  етаж

- 07172/ 21-03; 23-65

- Краен  срок  за  подаване  на  документи -  17.09.2008 г.

• Общодостъпно  място, на   което  ще  се  обявяват  списъците  или  други  съобщения  във  връзка  с  конкурса -  І   етаж  на  сградата  на  общината, таблото  срещу  входа.
  • Длъжностната  характеристика  за  конкурсната  длъжност   се   предоставя  на  кандидатите  при  подаване  на  документите.