Обява
Четвъртък, 15 Юли 2010 08:35

На вниманието на собственици на кучета на територията на община Драгоман

На основание чл. 30, чл.31 и чл.32 от Наредба №3 за определянето и администрирането на местните такси и цени на услугите в община Драгоман, собствениците на кучета са длъжни да ги регистрират и пререгистрират в срок до 31.03.2009 год. Заплаща се годишна такса в община Драгоман в размер на 12.00 лв. или в едномесечен срок от датата на придобиване на кучето, когато е придобито след 31.03.2009 год.

Съгласно чл.175, ал.2 от ЗВМД от такса се освобождават собствениците на кучета:

-Кучета на инвалиди;

- Служебни кучета в организациите на бюджетна издръжка;

-Кучета използвани за опити;

-Кучета използвани от БЧК;

- Кастрирани кучета;

-Ловни кучета;

Собствениците на кучета получават регистрационен картон след предаване документ за платена такса и вписване в общинския регистър за домашни кучета в стая № 15, в сградата на общината.

Собствениците на кучета са длъжни да се запознават с действащата нормативна  уредба за регистрация, стопанисване и контрол на кучетата на територията на община Драгоман.