БАЙК И РЪН ЗА ЧЕПЪН 2017
Понеделник, 24 Април 2017 16:41

1

За шеста година районът на Драгоман се превърна в изключително атрактивна зона – стотици велосипедисти и десетки бегачи гъсто населиха централния площад в града в очакване на старта на „Байк и Рън за Чепън“ 2017 г. по невероятното трасе през Чепън планина. Превърнал се в едно от най-популярните ежегодни състезания по планинско бягане и колоездене, придобил  вече и международен характер, шестият „Байк и Рън за Чепън“  тази година  се проведе в Деня на Земята, 22 април. По този повод в организацията на мащабното мероприятие освен традиционните партньори, община Драгоман и магазини „Стената“ се включи и РИОСВ София, по чиято инициатива на площада пред общинската сграда бе монтирано впечатляващо съоръжение, предизвикало възторг и удивление –  класна стая „Земно кълбо“. Специален гост на състезанието бе големият български алпинист Боян Петров,  осъществил първия български алпийски хеттрик - три осемхилядника за 80 дни, който разказа за планината, за Земята и нейната крехка екосистема интересни и любопитни факти, отбелязвайки точно местонахождението на визираните  обекти  на атрактивното „Земно кълбо“.
     Състезанието бе официално открито от кмета на община Драгоман г-н Андрей Иванов,   приветствия  към всички участници, състезатели, гости и организатори  поднесоха г-жа Ирена Петкова – Директор на  РИОСВ София  и  алпиниста Боян Петров, който  даде и  началния старт за колоездачите.
     Всички състезатели, участници и гости бяха любезно и топло посрещнати с кръшно народно хоро от танцовия състав на Ритмика Денс Център към Народно читалище „Мелдия – 2012“ – Драгоман.
     Присъстващите на площада деца бяха поканени да се включат в традиционното детско велосъстезание, проведено тази година  в градинката пред кафе „Дейвис“  -  „Мини Байк и Рън за Чепън“ – бягане, колоездене, въжен парк на предизвикателствата и спортни игри с много награди,  организирани от детска занималня Аctive Summer. Още образователни игри, свързани с планетата Земя и климата, състезания и атракции бяха подготвили за децата от агенция „Маска“.
     В края на състезанията отличените на  първите призови места деца в категория „малки“  и „големи“ получиха заслужени награди и грамоти, лично връчени от кмета г-н Андрей  Иванов, а за всички участници организаторите бяха осигурили лакомства, сувенири и редица подаръци, които искрено зарадваха и развълнуваха  малчуганите.
     По традиция след тежката надпревара в колоезденето и бягането и обявените от специално поканените за участие съдии на състезанието, наградите на победителите в различните категории бяха отново връчени от кмета на община Драгоман г-н Андрей Иванов и г-н Любомир Попйорданов – управител на “Одисея-ин” ,  съучредител и почетен председател и говорител на БААТ /  Българска асоциация за алтернативен туризъм /.
    Тази година наградите за „Байк и Рън за Чепън“ са подсигурени от магазини Sport Depot, Scott Bulgaria, Compress Sport, E-Lek и община Драгоман.Състезателите  утоляваха  жаждата си с минерална вода „Банкя“, а с енергия за спортен дух  ги зареди енергийните барчета  Roo’Bar. Bikecenter.bg   подсигури колела под наем и подвижна велоработилница.
И тази година организаторите успяха да договорят и предоставят  безплатен  превоз с  извънреден  влак от БДЖ  за 100 човека, което спомогна цифрата на участниците да се вдигне още на горе.
    „Байк и Рън за Чепън“ се провежда от 2012 г.,  като основната цел е да популяризира целесъобразния и отговорен начин на живот в хармония с природата,  велосипеда и бягането - като здравословни начини на придвижване,  а района на Чепън планина – като атрактивна туристическа дестинация в близост до столицата.
      Участниците имаха възможността да се включат в една от две дистанции: 42 км (голямо трасе) и 21.3 км (малко трасе).

Ето и самото класиране:

Класиране

/ Байк и Рън за Чепън 2017/

Байк

Юноши малко трасе 21 км

1-во място – Мария Боянова № 601

1-во място – Алекс Иванов № 243

2-ро място – Мартин Димитров № 65

3-то място –  Александър Нейков № 259

Юноши голямо трасе  42 км.

1. Николай Вешков - № 318

Старша възраст – малко трасе  21 км.

1-во място – Димана Ганчева № 531

2-ро място -  Камелия Каменова № 258

3-то място – Магдалена Янкова № 12

1-во място – Красен Киров № 599

2-ро място – Калин Русев  № 322

3-то място – Христо Леков № 55

Старша възраст – голямо трасе 42 км.

1-во място – Ивета Алексиева № 450

2-ро място – Лили Ангелова № 293

3-то място – Петя Минкова № 423

1-во място – Александър Алексиев № 246

2-ро място – Лъчезар Ангелов № 221

3-то място – Филип Балинов  № 202

Тичане

Старша възраст – малко трасе 21 км.

1-во място – Христина Козарева № 690

2-ро място – Антония Маринова № 699

3-то място – Паолина Минева  № 694

1-во място – Александър Василев № 702

2-ро място – Александър Спасов № 768

3-то място – Димитър Михайлов № 680

Старша възраст – голямо трасе 42 км.

1-во място  - Даниела Кастен № 703

2-ро място – Надежда Ангелова № 475

3-то място – Емилия Христова № 771

1-во място – Тони Петков № 793

2-ро място – Росен Русев № 795

3-то място – Милен Тончев № 72

Специални награди:

1.Иван Ганев – за най-възрастен участник

2.Младен Денков – 8-ми в бягане на 23 км, от гр. Драгоман

3.Михаил Иванов – ежегодно участие в „Байк“, от гр. Драгоман

4.Алекс Иванов – най-бърз на 21 км.

Деца- „Мини Байк и Рън за Чепън“

Тичане

Големи: