Да изчистим България заедно
Вторник, 19 Септември 2017 07:26

1

И малки, и големи взеха участие в доброволческата акция "Да изчистим България заедно”. Кампанията се проведе за седма поредна година, организирана от Министерството на околната среда и водите, bTV Media Group, неправителствени организации и други институции.
В съботния ден участие взеха 620 доброволеца, 4 фирми, 2 неправителствени организации. Бяха почистени две, новообразували се от началото на годината нерегламентирани, сметища в околностите на гр. Драгоман. Доброволците от община Драгоман, заедно с децата от Младежкия червен кръст и настанените в Центъра за настаняване от семеен тип (ЦНСТ) деца участващи в акцията, почистиха главните улици в гр. Драгоман. Щабът отчете 12 800 kг. отпадъци, които бяха извозени поетапно на депото за битови отпадъци в с.Богьовци, община Костинброд.
Тази година кампанията се открои с масовото участие на деца и младежи – факт, който дава надежда за една бъдеща, по – чиста България.