Първо място за отбора на СУ „Христо Ботев“ гр. Драгоман в „Да запазим децата на пътя“
Четвъртък, 26 Април 2018 08:47
На 25 април 2018 г. в гр. Етрополе се проведе Областна ученическа викторина по безопасност на движението под наслов „Да запазим децата на пътя“. В състезанието община Драгоман бе представена от ученици на СУ „Христо Ботев“, ръководени от г-жа Милка Василева. За отбора се състезаваха: Виктор Симеонов, Калоян Миланов, Никола Николов и Пламен Николов.
Надпреварата протече в 3 кръга - решаване на тест-листовка, викторина и практическо задание, включващо установяване на повреда/неизправност на велосипед, ситуация за оказване на долекарска помощ и сглобяване на пъзел с пътен знак. Практическите задания се изпълняваха колективно от целия отбор за определено време, което бе съобразено с тяхната сложност.
След приключване на всички кръгове се получи следното класиране:
-         I-во място за отбора на гр. Драгоман
-         II-ро място за отбора на гр. Етрополе
-         III-то място за отбора на гр.Челопеч
От 15 до 17 май в гр. Смядово ще се проведе Националната ученическа викторина по безопасност на движението „Да запазим децата на пътя“. Победителите за София област - учениците от СУ „Христо Ботев“ гр. Драгоман, ще вземат участие в състезанието и им пожелаваме успех!