Областно състезание " Млад огнеборец"
Четвъртък, 16 Май 2019 12:37

За първа година в община Драгоман бе сформиран младежки противопожарен отбор " Млад огнеборец" в състав от 12 деца на възраст от 12 до 16 години.
Под ръководството на Благовест Найденов- инспектор РС ПБЗН- гр. Сливница децата бяха тренирани и обучени и на 15.05.2019 г. взеха участие в областно състезание " Млад огнеборец", което се проведе в гр. Правец.
В състезанието взеха участие 11 отбора от общините в софийска област, които се състезаваха в две дисциплини- “Бойно разгръщане на състезателна пътека” и “400 m щафетно бягане с препятствия”.
Мероприятието протече с много емоция, вълнение и спортен хъс.
Община Драгоман благодари на децата за проявената дисциплина и положените усилия, както и на РС ПБЗН- гр. Сливница за старанието и отличната подготовка на отбора!
Младежкия противопожарен отбор с подкрепата на община Драгоман ще продължи да се развива и участва и в бъдещи състезания!

mlad ogneborec