ДОВЕЖДАЩИЯТ ВОДОПРОВОД ДО ГРАД ДРАГОМАН ВЕЧЕ Е ИЗЦЯЛО ПОДМЕНЕН
Вторник, 10 Декември 2019 16:55
             Завърши 4-тият и последен поред проект на довеждащия водопровод до гр. Драгоман. За няколко години успяхме да подновим изцяло тласкателния водопровод, като се ремонтираха двете помпени станции, изградиха се сондажни кладенци, поставиха се нови помпи, чисто ново електрическо оборудване и беше подменен изцяло тласкателния водопровод от самия водоизточник до напорния резервоар на града. В края на месец август бе открита строителна площадка за изграждането на проект: „Реконструкция на тласкателен водопровод от ПС „Неделище“ II-ри подем до напорен резервоар с обем 2000 м3 на гр. Драгоман“- 3920 м, който беше и последен за завършването на цялостния довеждащ водопровод. Напомняме, че по-голямата част от ежедневните аварии бяха предимно по него, като оставяше града с дни без вода, тъй като старите тръби на довеждащия водопровод до гр. Драгоман бяха на повече от 50 год.
С приключването на този обект се дава старт на следващите важни задачи, които ръководството на община Драгоман си е поставило за цел през новия мандат, а именно поетапна подмяна на вътрешния водопровод на града, проучвания за изграждане на алтернативен довеждащ водопровод от помпена станция „Матарица“, както и възможностите за изграждане на водопровод по селата.