ПРОВЕДЕ СЕ ОБЩЕСТВЕНОТО ОБСЪЖДАНЕ НА ОБЩ УСТРОЙСТВЕН ПЛАНА НА ОБЩИНА ДРАГОМАН И ЕКОЛОГИЧНА ОЦЕНКА НА ПЛАНА
Понеделник, 17 Май 2021 14:20

IMG 6758

На 13.05.2021г. в заседателната зала в административната сграда на Община Драгоман се проведе обществено обсъждане на Предварителен проект на Общ устройствен план на община Драгоман и екологична оценка на плана, съгласно Чл. 127, ал. 1 от ЗУТ. На обсъждането присъстваха г-н Андрей Иванов – Кмет на община Драгоман, г-жа Емилия Милушева – зам. кмет на община Драгоман, г-н Младен Бухегер – председател на ОбС на община Драгоман, арх. Светослав Спасов – проектант в екипа разработващ ОУПО, г-жа Даниела Хаджийска – еколог в екипа разработващ ЕО, арх. Детелина Тотева – Гл. архитект на община Драгоман, представители на ОбС Драгоман, кметове и кметски наместници по населени места, представители на РИОСВ – София област, както и служители на общинската администрация. Беше дадена възможност обсъждането да бъде проведено и онлайн, като в платформата се включиха граждани и заинтересовани лица, които имаха възможност да вземат участие в обсъждането и да зададат своите въпроси.

IMG 6763

IMG 6767

В процеса на обсъждането бе дадена ясна представа какво представлява ОУП на общината, защо е необходим за нейното правилно развитие, както и кои са следващите стъпки за окончателното приключване и приемане на проекта. Община Драгоман дава на заинтересованите лица срок до 28.05.2021 г., в които ще могат да разгледат плана и да подадат своите забележки, искания и препоръки, след което ще се пристъпи към изработване на окончателен проект, който да се внесе за одобрение и приемане от съответните органи.