СЪОБЩЕНИЕ
Четвъртък, 13 Януари 2022 14:56

Отдел „Местни данъци и такси“ – община Драгоман напомня на всички физически и юридически лица, стопанисващи места за настаняване, че на 31 януари 2022 година /понеделник/ изтича срока за подаване на годишните данъчни декларации по чл.61р, ал.5 от Закона за местните данъци и такси за облагане с туристически данък за 2021 година.

На 31 януари 2022 година е крайният срок и за подаване на декларации по чл.61н от Закона за местните данъци и такси за облагане с патентен данък за текущата година от лицата, упражняващи патентни дейности, за облагане с патентен данък за текущата година.

На платилите пълния размер на данъка до 31 януари ползват отстъпка в размер на 5%.

Декларациите могат да се подадат в община Драгоман – гише „Местни данъци и такси“, по електронен път или чрез пощенски оператор.

За неподаване на декларациите в срок ще бъдат съставени актове за административни нарушения по Закона за местните данъци и такси.

Тел. за информация: 0879103389, 0879103440