Четвъртък, 27 Януари 2022 13:49

от

проведено на 27.01.2022 г. заседание на Общински щаб за координация и предприемане на мерки за предотвратяване на корона вирус (COVID-19)

Днес, 27.01.2022, във връзка със сериозно усложняващата се епидемична обстановка и драстичното покачване на заболеваемостта на територията на община Драгоман, както и във връзка с решенията на Областен оперативен щаб на 26.01.2022г.., се свика извънредно заседание на Общински щаб Драгоман за координация и предприемане на мерки за предотвратяване на корона вирус инфекция, сформиран със Заповед № РД-15-787/29.10.2020 г.

Членовете на щаба бяха оповестени в 11.00 ч. и се събраха онлайн за провеждане на извънредно заседание, което протече в следния ред:

1. Запознаване, оценка и преглед на ситуацията, относно разпространението на инфекцията на територията на община Драгоман;

2. Информация от общопрактикуващите лекари относно заболеваемостта на територията на общината;

3. Други – предложения и въпроси за обсъждане;

Във връзка с така предложения дневен ред и относно констатиране на изключително сериозно увеличаване на заболеваемостта на територията на община Драгоман, особено сред подрастващите – деца и ученици – бяха предложени и приети с абсолютно мнозинство следните мерки:

1. Ограничава се до 50% в капацитет/работна площ/брой лица в обектите и дейности със значение за общественото здраве и заведенията за хранене и развлечение по смисъла на чл. 124 от Закона за туризма, при спазване на изискването за зелен сертификат и ограничаване на работното време до 22:00 ч.

2. Всички физически и юридически лица, които са собственици или управляват обекти, които предоставят услуги на гражданите да създадат организация за контрол на броя на клиентите в обектите, като не допускат повече от 1 човек на 3 кв.м. При констатиране на нарушения, управителите на обектите да бъдат санкционирани и незабавно да бъде уведомено РЗИ- София област.

3. Поради усложнената обстановка и висока заболеваемост сред деца и персонал на ДГ „Радост“ и филиал с. Габер, да бъде преустановена дейността на детската градина, считано от 31. 01.2022 г. до 04.02.2022 г. вкл.

4. Да се засили контрола от страна на общинския инспекторат и органите на МВР по спазване на противоепидемичните мерки на територията на община Драгоман.

Членове на Общински щаб за координация и предприемане на мерки за предотвратяване на корона вирус (COVID-19:

Председател:

Лидия Банкова-Найденова – Заместник кмет на община Драгоман