Карта за разделно сметосъбиране

01 НОЕМВРИ – ДЕНЯ НА НАРОДНИТЕ БУДИТЕЛИ В КОНСУЛТАТИВЕН КАБИНЕТ КЪМ МКБППМН ОБЩИНА ДРАГОМАН. „МИСИЯ БУДИТЕЛ 2023“
Вторник, 24 Октомври 2023 15:53

1

По инициатива на МКБППМН общ. Драгоман и общинските организации на БЧК и БМЧК в Консултативен кабинет отбелязахме 01 ноември – Деня на народните будители. Мероприятието премина в беседи и разговори по темата. Обсъдихме и разгледахме рисунките и есетата, с които учениците от СУ „Христо Ботев“ гр. Драгоман участват в ежегодния конкурс „МИСИЯ БУДИТЕЛ 2023“, организиран от Областна администрация на Софийска област.

Госпожа Павлина Колева сподели за своята идея – отбелязване на Деня на народните будители в Туристически информационен център гр. Драгоман, като темата ще бъде „Да знаем своя род и език“, вдъхновена от „Българското – извор на красота и родолюбие“. Гости на събитието ще са г-жа Христина Богданова – родственица на българският революционер и будител Васил Левски и г-жа Антоанета Толтукова – член на задругата на майсторите, която ще представи свои умения, свързани с българските занаяти и традиции, а учениците от 2-ри клас ще се изявят с драматизация на приказката „Най-хубавото“.

2

3