10 години от освещаването на храма” Успение Богородично” в с. Владиславци
Вторник, 11 Юни 2013 09:09

IMG 0306

На 08 юни 2013 г., събота, жителите и гостите на с. Владиславци, община Драгоман, изживяха едно вълнуващо и незабравимо събитие - 10 години от освещаването на храма” Успение Богородично” в селото. Тържеството бе организирано от църковното настоятелство на храма  с  финансовата  помощ на основния ктитор и дарител г-н Стефан Гигов и с активното съдействие на общинското ръководство на община Драгоман.

Църковната служба,  литургията и празничният водосвет бяха отслужени от Знеполски епископ Йоан – Викерен епископ на Софийския митрополит  и от Стобийски епископ Наум – Секретар на Светия Синод на Българската православна църква, придружени от много свещеници, дякони и иподякони, както и от енорийския свещеник отец Асен и свещеноиконом Александър,  съпроводени от изящното цъковно песнопение на група млади семинаристи и сестра Марина под умелото ръководство на г-н Андрей Касабов - Секретар на Софийска Света митрополия. Сред основните гости на  юбилейното тържество бяха кметът на общината г-н Андрей Иванов, Председателят на ОбС Драгоман г-н Венцислав Димитров, двамата зам.-кмета г-жа Емилия Милушева и г-жа Лидия Банкова, както и сем. архитекти  Каджебови – дарители на проекта, гости от Унгария, Молдова и Сърбия и много други. Прекрасен букет от български народни хора и песни поднесе Фолклорна формация „Хоро“ от гр. София, организирани от г-н Бойко Недялков, които изпълниха до краен предел празничното настроение и спомогнаха тържеството да продължи до късния следобяд.