Обявление
Сряда, 01 Юни 2022 15:09

ОБЯВЛЕНИЕ

На основание чл. 14, ал. 1 и ал. 2 от Наредбата за провеждане на конкурсите и подбора при мобилност на държавни служители (НПКПМДСл) и Заповед № РД–15- 626//01.06.2022 г. на Кмета на Община Драгоман, във връзка с чл. 10 и чл. 10а, ал. 2 от Закона за държавния служител

ОБЯВЯВАМ КОНКУРС

За следната длъжност:

I.ДИРЕКТОР НА ДИРЕКЦИЯ „ТЕРИТОРИАЛНО И СЕЛИЩНО УСТРОЙСТВО И ОБЩИНСКИ ДЕЙНОСТИ“ В ОБЩИНСКА АДМИНИСТРАЦИЯ ГР. ДРАГОМАН

1. Минимални и специфични изисквания за заемане на длъжността:

- образование – висше, степен - магистър

- професионален опит 4 години или Трети младши ранг;

- длъжността се заема по служебно правоотношение, за целта кандидатът следва да отговаря на условията по чл. 7, ал. 1 и ал. 2 от ЗДСл.

2. Допълнителните изисквания за длъжността са:

- професионална област – „Архитектура, строителство и геодезия“, „Право“, „Общо инженерство“; „Администрация и управление“.

-        компютърна грамотност:работа с продуктите на MS Office /Word, Excel/, Internet;

-        професионален опит в сферата на държавната администрация е предимство;

-        да познава законодателната разпоредба на ЗА, ЗДС, АПК, ГПК, ЗУТ, ЗМСМА, ЗРР, ЗДСл., Устройствения правилник на Общинска администрацияДрагоман;

-        способност да планира, организира и контролира собствената си работа за постигане на поставените цели;

-        способност за ефективна работа в екип;

-        комуникативност.

3. Начин на провеждане на конкурса:

Конкурсът да се проведе на два етапа:

• Писмена разработка по управленска тематика;
  • Интервю.

4. Минимален размер на основната заплата:

1. oГраници (от - до) на заплатата, опредена за длъжността за степен 1 - от 780.00 лв. до 2200 лв. съгласно Наредбата за заплатите на служителите в държавната администрация. Основният размер на заплатата за длъжността се определя в зависимост от професионалния опит на спечелилия конкурса кандидат.

5. Кратко описание на длъжността:

Директорът на дирекция организира, разпределя, контролира и координира дейността на служителите в дирекцията, в областите на: устройство на територията, строителството, инфраструктурата, общинската собственост, гражданската регистрация, стратегическото управление и реализиране на проекти.

II. Необходими документи:

1. 1.Заявление за участие в конкурс – Приложение № 3 към чл. 17, ал. 2 от Наредбата за провеждане на конкурсите и подбора при мобилност на държавни служители /НПКПМДСл/;
    1. Декларация по чл. 17, ал. 3, т. 1 от НПКПМДСл /по образец/ от кандидата, за следните обстоятелства: неговото гражданство, както и за обстоятелствата, че е пълнолетен, не е поставен под запрещение, не е осъждан за умишлено престъпление от общ характер на лишаване от свобода и не е лишен по съответен ред от правото да заема определена длъжност;
    2.  Копие от документи за придобита образователно – квалификационна степен, допълнителни квалификации;
    3. Копие от официални документи, удостоверяващи продължителността на професионалния опит – трудова книжка, осигурителна книжка, служебна книжка, официален документ на български език, доказващ извършване на дейност в чужбина;
    4. Други документи: сертификати за завършени курсове и обучения;
    5. Подробна автобиография - CV;
    6. Медицинско свидетелство – оригинал.

Кандидатите следват да имат в предвид обстоятелствата посочени в чл. 7, ал. 2 от ЗДСл.

Българските граждани, които са преминали срочна служба в доброволния резерв по чл. 59, ал. 1 от Закона за резерва на въоръжените сили на Република България се ползват с предимство за кандидатстване за работа в държавната администрация при постигнати равни крайни резултати от проведената процедура.

Забележка: Копията на документите се заверяват от лицето с „Вярно с оригинала” и подпис.

III. Място и срок на подаване на документите:

Документите следва да бъдат представени лично или чрез пълномощник в центъра за административно обслужване на Община Драгоман, ул. „Захари Стоянов“ № 26, етаж 1, всеки работен ден от 08,00 до 17,00 часа, до 14 дни, след датата на публикуването на обявата.

Документите може да се подават и по електронен път на електронна поща: Е-мейл адресът e защитен от спам ботове. , като в този случай заявлението по чл. 17, ал. 2 и декларацията по чл. 17, ал. 3, т. 1 от НПКПМДС следва да бъдат подписани от кандидата с електронен подпис.

Краен срок за подаване на документите: 15.06.2022г. до 17:00ч.

Телефон и лице за контакт: 0879/103394 Златина Ставракиева – мл. експерт „ТРЗ, ЧР и БЗР“.

IV. Списъците на допуснатите до конкурса кандидати, както и други съобщения във връзка с конкурсаще се обявят на официалната интернет страницата на община Драгоман и на информационното табло на входа на общината.

Заповед обявяване конкурс

ИНФОРМАЦИЯ ЗА ДЛЪЖНОСТТА

Заявлениие за участие в конкурс

Декларация от кандидат за участие в конкурс